Var är ögonen? Fanns inte de med för tiotusen kronor?
Till sommaren var det skönt med en valpklippning. Både för Texas, matte och husse.
Texas älskade att duscha när han var liten och jag pysslade om honom efteråt.
Här i gamla trakter. Hovs Hallar med lillmattarna. 😀
Villa i frid älskade hund. ❤
Ps. Jag svarar ev. kommentarer med symbol i detta blogginlägg.
Hmm… Du glömde det där med fönen 😉 Vad var Texas för ras? Jag har mina tankar men är inte säker. Hur som helst en ljuvlig fyrbent vän ❤ Här har vi en som Zlatan fått dela födelsedag med men hon är bara tvåbent 😉
❤
Dessa underbara fyrbeningar. Att gilla dusch är inte vanligt. Minton utstår den men är inte förtjust däremot är det bättre när jag torkar honom med handduk. Fön gillas inte.
Minton skickar puss
❤
Vilken söt liten Texas. Underbar bild där vid havet också, det nästan syns på alla tre som om det blåser.
Jag har aldrig haft hund men skulle gärna velat ha om det hade varit möjligt. Katter däremot har jag blivit betrodd med, flera stycken. De små fyrbenta blir som familjemedlemmar som lämnar stora tomrum efter sig.
Kram!
❤
mysiga bilder
❤
🐶
Så fina bilder! En underbar bild med lillmattarna och Texas där vid Hovs hallar!
Kram
Vilken söt hund 🙂